Akrilik Kumaş

Gösterilen: 1 ile 40 arası, Toplam: 45 (2. Sayfa)

Malzemesi sentetik polimer olan akrilik kumaşlar yüksek oranda akrilonitril monomer içermektedir. Akrilik kumaş çeşitleri %100 sentetik iplikten dokunur. Su geçirmez olan bu kumaş türü aynı zamanda güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Elyaf tarzında, doğal ve yumuşak bir kumaş türüdür. Lekelere karşı da dayanıklı bir yapısı vardır. Leke tutmayan, su geçirmezlik özelliği olan, dayanıklı akrilik kumaşlar şemsiye ve tente kumaşı olarak en ideal kumaşlardır. Rengi çok iyi tutan akrilik kumaş parlak ve güzel görünür. Güneşin etkilerine karşı da koruma sağlar. Kolayca yıkanması ve şeklini koruması da pratik kullanım açısından önemlidir. Akrilik kumaşlarda tercih edebileceğiniz ürün seçenekleri:

 • Beyaz Akrilik Kumaş

 • Krem Akrilik Kumaş

 • Sarı Akrilik Kumaş

 • Kırmızı Akrilik Kumaş

 • Yeşil Akrilik Kumaş

 • Lacivert Akrilik Kumaş

 • Mavi Akrilik Kumaş

 • Turuncu Akrilik Kumaş

 • Siyah Akrilik Kumaş

 • Mor Akrilik Kumaş

 • Bordo Akrilik Kumaş

 • Bej Akrilik Kumaş

 • Kahve Akrilik Kumaş

 • Gri Akrilik Kumaş

 • Şampanya Akrilik Kumaş

Akrilik Kumaş Nedir?

Günümüzde sıklıkla tercih edilen bir kumaş türü olarak akrilik kumaş nedir sorusu gündeme gelir. Sentetik polimerden üretilen akrilik kumaş sağlam ve dayanıklı bir kumaş türüdür. Giyim, halı, perde, koltuk kumaşı gibi farklı alanlarda kullanımı yaygındır. Teknelerde ve dış mobilyalarda da sıklıkla tercih edilir. Akrilik şemsiye kumaşı su geçirmez ve leke tutmaz özellikleriyle dış mekân konforunu sağlamada etkilidir. Yün özelliklerinde elyaf içerikli bir kumaş türüdür. Dayanıklı yapısıyla dış mekân konfor alanları oluşturmak için tercih edilir. Akrilik kumaş fosil yakıt bazlı elyaftır. Petrol ve kömür bazlı kimyasalların çeşitli monomerlerle reaksiyona girmesiyle elde edilir. Akrilonitril isimli sentetik bir polimerden üretilir. Tekstil ürün seçenekleri içerisinde en az nefes alan türlerden birisi olduğu için özellikle ısı tutma uygulamalarında sıklıkla tercih edilir. Bu nedenle spor ekipmanlarında yaygın olarak kullanılır. Su geçirmezlik özelliği, leke tutmazlık özelliği, dayanıklı yapısı bu kumaşı şemsiye ve tente kumaşı olarak mükemmel bir tercih yapar. Bir kumaşın akrilik kumaş sayılabilmesi için içeriğindeki elyafın en az %85 saf akrilonitril olması gerekir.

Akrilik Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Akrilik kumaş türleri, yüne benzeyen elyaf özellikleri barındıran bir kumaştır. Avantajlı özellikleri sayesinde birçok özel alanda faydalı kullanım sağlar. Akrilik kumaş özellikleri arasında dış etkenlere karşı dayanıklılık öne çıkar. Bu kumaş türleri oldukça dayanıklıdır. Akrilik kumaş özellikleri nelerdir sorusunun yanıtı şu şekilde sıralanabilir;

 • Yünden yaklaşık %30 daha hacimlidir. Yalıtım sıcaklığı ile ilgili olarak, yünden yaklaşık %20 daha fazla yalıtım gücüne sahiptir.

 • Yaygın solventlere, yağlara, greslere ve doğal tuzlara karşı mükemmel dirence sahiptir.

 • Bu elyafın nem geri kazanımı %1,5 ile %3 arasında değişir. Bu sebeple de akrilik kumaşlar kolay yıkanır ve çabuk kurur.

 • Bu elyaf çok iyi termal stabiliteye sahiptir.

 • Bu lif küflerden, larva ve böceklerden etkilenmez.

 • Yük aşırı derecede serbest bırakıldığında %4 uzamadan sonra %85 elastik toparlanmaya sahiptir.

 • Akrilik elyaflar güneş ışınlarına dayanıklıdır.

 • Akrilik kumaş leke tutmaz.

Akrilik Kumaş Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Akrilik kumaş mükemmel nem kontrolüne ve esnekliğe sahiptir. Şeklini korur, lekelere karşı dayanıklıdır. Ultraviyole ışınlara, küfe ve böceklere karşı da dirençlidir. Sert kimyasal maddelere karşı da dayanıklılık gösterir. Akrilik kumaşın avantajlı yapısından faydalanmak için orijinal akrilik kumaş tercih etmek gerekir. Bu açıdan da akrilik kumaş alırken nelere dikkat edilmelidir sorusuna şu şekilde yanıt verebiliriz. Akrilik kumaş modelleri arasından tercih ederken kimyasal ürün kullanılarak üretilmediğinden emin olmalısınız. Yoğun kimyasal içeren akrilik kumaşlardan uzak durmalısınız. Akrilik kumaş seçerken güvenilir firma tercih etmek sağlık açısından önemlidir. Orijinal, kaliteli ve güvenilir akrilik kumaş çeşitlerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilir, avantajlı fiyat olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Akrilik Kumaş Modelleri

Akrilik kumaşlarda tasarım olarak alternatif model seçenekleri bulunur. Akrilik kumaş modelleri arasından seçim yaparken geniş ürün yelpazemizi değerlendirebilirsiniz. Akrilik kumaşlarda düz renk seçenekler olduğu gibi kırçıllı model seçenekleri de vardır. Kullanım alanı ve kullanım amacına göre farklı tasarımlar tercih edilebilir. Ana renkler dışında farklı renk tonlarını da ürün seçenekleri arasında bulabilirsiniz. Kategori içinde kolay arama yaparak tam istediğiniz model seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Akrilik Kumaş Fiyatları

Akrilik kumaşlarda sunduğumuz fiyatlar yüksek kaliteyi avantajlı şekilde yaşamanıza imkân tanır. Akrilik kumaş fiyatları seçeneklerinde indirim olanaklarından yararlanarak yüksek kalitede kumaş alternatiflerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Akrilik kumaşlar hem dayanıklı hem de uzun ömürlüdür. Bunların temizliği ve kullanımı da oldukça kolaydır. Bir kere alındığında uzun yıllar aynı estetik görünümde kullanılabilir. Akrilik kumaş fiyatları içerisinde her zaman en iyi fiyat ve en yüksek kalite farkıyla aradığınız ürün seçeneklerini sitemizde bulabilirsiniz.

Akrilik Kumaş Çeşitleri

Akrilik kumaşlarda kullanım alanı ve kullanım amacına göre tercih yapabileceğiniz seçenekler bulunur. Akrilik kumaş çeşitleri arasından seçim yaparken yüksek kalite standartlarından emin olabilirsiniz. Aradığınız özelliklerde, aradığınız renk ve tasarımda akrilik kumaş çeşitleri seçeneklerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilir, avantajlı olanaklarla istediğiniz ürünlerin siparişini verebilirsiniz.

Akrilik Şemsiye Kumaşı

Akrilik şemsiye kumaşı seçeneklerinde yüksek kalite standartlarını yaşatan ürün çeşitlerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Şemsiye kumaşı tercihi yaparken dayanıklı, uzun ömürlü, leke tutmayan, su geçirmeyen özelliklerde ürün seçeneklerine kolay ulaşabilirsiniz. Geniş ürün seçeneklerimiz içerisinde ihtiyacınıza uygun modelleri inceleyebilir ya da daha fazla bilgi için uzmanlarımızı her zaman arayabilirsiniz.

Akrilik Kumaş Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Akrilik kumaş naylon mu?

Akrilik kumaş naylon değildir, fosil bazlı bir elyaftır.

Akrilik kumaş ütülenir mi?

Akrilik kumaşlar ütülenebilir. Ancak buhar kullanmadan, düşük sıcaklıkta ve tersten ütülenmesi gerekir.

Akrilik kumaş terletir mi?

Akrilik kumaşlar terletir. Çünkü akrilik kumaş özelliği gereği nefes almayan yapıya sahiptir.

Akrilik kumaş tiftiklenir mi?

Akrilik kumaşın yapısal özelliği gereği tiftiklenme riski vardır.

Akrilik kumaş tüylenir mi?

Akrilik kumaş tüylenebilir. Yüne benzeyen bir yapısı vardır.

Akrilik kumaş sağlıklı mı?

Akrilik kumaşlar genel olarak dış mekanlarda tercih edilir. Kumaşın yapısal özelliği gereği evsel kullanıma çok uygun değildir. Özellikle de bu kumaş giysi tercihi olarak pek sağlıklı sayılmaz.

Akrilik kumaş çeker mi?

Akrilik kumaş oldukça dayanıklıdır. Ancak sıcak suda yıkanırsa çekme riski vardır.

+90 539 653 40 80