Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI:
Ünvanı: AKAYDIN ŞEMSİYE BRANDA SAN VE TİC LTD ŞTİ
Adresi: {GÜNGÖREN MAH YAPIT SOK NO:24 TAŞDELEN ÇEKMEKÖY İSTANBUL 
Telefon: 0216 429 84 97
E-mail: akaydinsemsiye@gmail.com

MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN KONUSU VE TARAFLAR
1.1. İşbu sözleşme, yukarıda detay bilgileri bulunan ALICI' nın ,SATICI tarafından özel olarak imal edilecek olan  ürün ve hizmetlerin satışı ve ürünlerin teslimat adresine gönderimi/gönderimi ile birlikte montajı ile ilgili olarak tarafların hak, hukuk ve yükümlülüklerini tespit eder.

1.2. ALICI, satışa konu malın temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve satışa konu mal veya hizmetler ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma" hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal veya hizmetleri sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

1.3.SATICIBİLGİLERİ
Ünvanı :
AKAYDIN ŞEMSİYE BRANDA SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.

1.4. ALICI BİLGİLERİ Adı Soyadı / Ünvanı :

MADDE2 - SÖZLEŞMENİN TARİHİ
2.1. İşbu sözleşme ALICI'nın WEB SİTESİ üzerinde siparişinin tamamlandığı tarihte / sipariş formunun geçtiği tarihte taraflarca anlaşma gerçekleştirilmiş ve sözleşmenin bir kopyası ALICI ya verilmiştir.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VE HİZMETLER
3.1. ALICI tarafından siparişi gerçekleştirilen ürün ve hizmetlerin detayları, vergiler dahil peşin satış tutarları ve adet bilgileri aşağıda belirtilmektedir. Yukarıda tabloda  belirtilen ürünlerin tümü bundan sonra ÜRÜN olarak tanımlanmaktadır.

MADDE4 - ÜRÜNLERİN TESLİMATI
4.1. ÜRÜN, ALICI 'nın İNTERNET SİTESİ üzerinde belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, faturası ile birlikte paketlenmiş ve sağlam olarak en geç 30 gün içinde teslim edilir, zorunluluk arz eden hallerde bu süre uzayabilir.

4.2. ÜRÜN, ALICI' dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz

4.3. ALICI, ÜRÜN 'ü teslim aldığı anda kontrol etmekle ve ÜRÜN 'de kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ÜRÜN 'ü kabul etmemekle ve KARGO firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde SATICI sorumluluk kabul etmeyecektir.

MADDE5 ÖDEME ŞEKLİ
5.1. ALICI peşin ödeme yapması halinde ürününün teslim edilmesi anında ödemenin tamamı yapılacaktır. Ürünün teslimi sırasında kıs mi ödeme olması halinde ise bakiye ödeme montaj aşamasında yapılacaktır.  (taksitlerden herhangi birinin ödenmemesi halinde sözleşmeyi fesih ve/veya kalan borcun tümünün temerrüt faizi ile birlikte ödenmesini talep hakları dahil) mevcut ve saklıdır. ALICI 'nın temerrüdü durumunda aylık % 5 oranında temerrüt faizi tatbik edilir.

MADDE 6 - GENEL HÜKÜMLER
6.1. ALICI, İNTERNET SİTESİ'nde gösterilen ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda satış için gerekli teyidi verdiğini kabul eder.

6.2. ALICI; bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Tüketici 'ye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

6.3. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

6.4. SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI'ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir. Ayrıca SATICI’ya özel üretim verilen siparişlerin iadesi kesinlikle olmayacaktır. Bu sebeple iade alınan ürünün tamamının iade edilmesi halinde satış bedelinin tamamını SATICI ya ödemekle yükümlüdür.

6.5. SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir ve ALICI'ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

6.6. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

7.3. Vergi mevzuatı gereği fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. İade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

7.4. ALICI'nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ÜRÜN söz konusu olduğunda ALICI cayma hakkını kullanamaz.

MADDE 8 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
8.1. Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, ÖZEL SİPARİŞ YAPILAN ÜRÜNLER , iadesi kabul edilmemektedir.

MADDE 9 - DELİL ANLAŞMASI VE YETKİL'İ MAHKEME
9.1. Bu Sözleşme'den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde SATICI kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur; Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, aşan durumlarda ALICI'nın ve SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

9.2. ALICI bu Sözleşme'de ve ayrılmaz parçasını oluşturan sipariş formunda yazılı tüm koşulları ve açıklamaları okuduğunu, satış koşullarının ve sair tüm ön bilgileri aldığını, incelediğini ve tamamını kabul ettiğini beyan, kabul ve taahhüt eder.


SATICI: AKAYDIN ŞEMSİYE BRANDA SAN TİC LTD ŞTİ
ALICI: {{ALICI}}
+90 539 653 40 80