tente sistemleri fiyatları ve modelleri

Tente; güneşin, yağmurun ve rüzgârın olumsuz etkilerinden insanları korumakta ve bez, naylon gibi birçok farklı malzemeden üretilmektedir. Çok çeşitli alanlarda kullanılması nedeniyle birçok tente sistemleri ve türleri mevcuttur:

 • Bahçe,

 • Balkon,

 • Teras,

 • Kumsal, 

 • Havuz başı,

 • Çay bahçesi,

 • Restaurant tentelerin en yaygın kullanıldığı yerlerin başında gelmektedir. 

Hava şartlarından olumsuz etkilenmemek amacıyla kullanılan tenteler, birçok yerde insanların yaşamını kolaylaştırmaktadır. Tenteler sayesinde her mevsim birçok alanın yaşam standartları güzelleştirilerek bu alanların kullanımı rahat ve sorunsuz hale getirilmektedir. Bu nedenle bu ürünlere duyulan ihtiyaç ve gösterilen rağbet her geçen gün çok daha büyük bir artış göstermektedir. 

 • Yaz ve kış aylarında ortamın dış etkilerden korunması,

 • Konforlu ve sorunsuz bir ortam sunulması,

 • Tente altında kalan eşyaların olumsuz hava şartlarından olumsuz etkilenmemesi,

 • Estetik anlamda ortamın geliştirilmesi,

 • Kullanım kolaylığı nedeniyle pratik olması gibi birçok avantajı ile kullanıcılarının memnuniyetini kazanan tente, hem bireyler hem de firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. 

Tente Sistemleri

Olumsuz hava şartlarından koruyan ve rahat bir kullanım alanı sağlayan tente sistemleri, birçok işletmenin ve bireyin ihtiyacı haline gelmiştir. Bu nedenle kullanılacağı alana ve amaca en uygun çözümleri sunan tente sistemlerinin tercih edilmesi gerekir. 

Çok sayıda tente sistemi mevcuttur. Bunlar kısaca şu şekilde sıralanabilir:

 • Otomatik tente sistemi

 • Dekoratif tente sistemi

 • Kartal tente sistemi

 • Kasetli tente sistemi

 • Mafsallı tente sistemi

 • Açılır kapanır tente sistemi

Otomatik tente sisteminde tentenin açılması ve kapanması işlemleri motor yardımıyla gerçekleştirilir. Böylece bu tür işlemler için herhangi bir efor sarf edilmesine gerek kalmaz. Otomatik tentede genellikle motorun kendi sensörü vardır ya da kumanda aracılığıyla komut verilir. Ayrıca sabit tentelerin açılması mümkün olmadığı için otomatik sistem içerisinde kullanılamaz. Ancak diğer bütün tente modelleri bu sisteme dahil edilebilir.

Dekoratif tente sistemi ise kapı girişinde ve pencerelerde güneş ışığının kesilmesi amacıyla duvara sabitlenen tentelerden oluşur. Bununla birlikte bu süreçte bu sistem ile mekana uygun dekor havası verilir. 

Diğer bir sistem olan kartal tente sistemi, özellikle kaplanacak alan geniş olduğunda tercih edilir. Büyük bahçelerde, lokantalarda ve kafelerde sıklıkla kullanılır. Tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de raylı sisteme göre daha ekonomik olmasıdır. 

Kasetli tente sisteminde tente toplandığında kumaşı profil bir kasetin içine koyulur ve tente açılana kadar burada muhafaza edilir. Böylece hem estetik bir görünüm ortaya çıkar hem de kumaşın dayanıklılık süresi artar. 

Klasik tente sistemi olarak bilinen mafsallı tente sistemi en çok karşımıza çıkan tente modellerindendir. Bu sistemde aynı anda iki kolun dışa doğru açılması tente kurulur. 

Tente Fiyatları

Günümüzde kullanımı oldukça yaygın olan tente, pek çok alanda farklı şekillerde kullanılmaktadır. Tente fiyatları da tente çeşidi ile modeline göre değişiklik göstermektedir.

Birçok alanda büyük bir ihtiyaç olması nedeniyle merak konusu olan bu tente modellerinin fiyatları, 

 • İçerdiği malzemenin türüne, 

 • Tentenin ebatlarına,

 • Hangi tente sisteminin kullanılacağına bağlı olarak ister istemez farklılaşır. Bu nedenle net bir fiyat belirtilmesi yanlış olur.

Burada önemli olan müşterinin ihtiyacının tam olarak ne olduğunun anlaşılması ve bu ihtiyaca en iyi şekilde yanıt verilmesidir. Bu nedenle saygın firmalardan destek almak oldukça önemlidir. Firmamız deneyimli ve uzman ekibiyle üstün kaliteyi en makul fiyatlarla siz değerli müşterilerimize sunmayı amaçlamaktadır. Tente modelleri ve fiyatlarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, https://semsiyeci.com/ web sitemizden destek alabilirsiniz. 

Tente Modelleri

Kullanım alanlarının geniş olması nedeniyle çok çeşitli tente türü ve buna bağlı olarak da modelleri vardır. Yerleştirileceği yere ve kullanım yöntemine göre;

 • Raylı tente modelleri,

 • Mafsallı tente modelleri,

 • Körüklü tente modelleri,

 • Sabit tente modelleri,

 • Çift açılır tente modelleri gibi çok çeşitli tente modelleri mevcuttur.

Özellikle kış bahçeleri için ideal olan raylı tente modelleri genellikle kafe ve restoranlarda kullanılmaktadır. Müşterileri yaz aylarında güneşten, kış aylarında ise yağmurdan koruyan bu tente modeli, sigara içenler için de uygun bir alan oluşturmaktadır. Kullanıldığı alanda sabit bir ray sisteminin üzerindeki rulmanlar sayesinde kolaylıkla açılıp kapatılan bir sisteme sahiptir. 

Mafsallı tentenin kullanımı için ise kurulacağı alanın ebatları oldukça önemlidir. Açılım boyu tentenin uzunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Tentenin kolları bir dirsek gibi düzleştirilirken, aynı şekilde bükülerek kapatılır. Bu nedenle bir diğer adıyla eklemli tente olarak bilinir. 

Bir diğer tente modeli ise körüklü tentedir. Bu tente türü genellikle evlerin balkonlarında kullanılmaktadır. Yapımı diğer tente türlerine göre biraz daha zor olmasına rağmen fiyat bakımından diğerlerine oranla daha ucuzdur. Bu nedenle yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrı demir profillerin bir yelpaze gibi bir noktada toplanması ile oluşturulur. Ayrıca çok çeşitli ölçülerde üretilmesi mümkün olduğu için istenilen her yer için imalatı yapılmaktadır.

Kullanımı oldukça yaygın olan sabit tente modelleri ise adından da anlaşılacağı üzere monte edildiği yere sabitlenir ve açılıp kapanma fonksiyonu yoktur. Açık hava mekanlarında, çay bahçelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. 

Son olarak ise çift açılır tente modeli mevcuttur. Bu tente mafsallı tentenin iki taraflı açılabilen şeklidir. Böylece monte edildiği alanda iki tarafa da açılan kolları vardır ve bulunduğu yerde iki taraflı koruma sağlar.

Tente Çeşitleri

Tenteler; açık hava alanlarında güneşin zararlı etkilerinden korunmayı sağlayan ve bununla birlikte estetik bir görünüm sunan son derece önemli unsurlardır. İhtiyaçlara göre pek çok farklı modellerde sunulan tente modelleri, kullanıcıların tercihine ya da mekânın gereksinimlerine göre çeşitlilik gösterir. Kasetli, mafsallı ya da kartal gibi mekanik farklılıklara göre ayrıştırılan tente modellerinde gölgelik ve güneşlik tente gibi ayrımlar dahi söz konusudur. Her iki tente çeşidi de ortak bir paydada buluşur. Bu çeşitli tente sistemleri ve modellerinin asıl kurulum amacı hem güneş hem de hava olayları gibi dış etkenlerden korunmanın sağlanmasıdır

Güneşlik Tente

Güneşlik tente modelleri, açık havaalanlarında güneşin zararlı UV ışınlarından korunmayı hedefler. Bununla birlikte serin bir ortam oluşturmak da bu tentelerin kullanım amaçları arasında yer alır. Özellikle sıcak yaz aylarında kullanımı yaygınlaşır. Çeşitli özellik ve kullanım alanlarına sahiptir. Sabit ve otomatik güneşlik tenteler olarak ayrıştırılabilen bu modeller, sıklıkla tercih edilir. Sabit güneşlik tenteler, dayanıklı bir çerçeve üzerine gerilen kumaşlardan oluşur. Kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır. Bu tente sistemleri genellikle evlerde, otellerde ve ticari alanlarda kullanılır. Otomatik güneşlik tenteler ise motorlu bir sistemle kontrol edilen ve bu sistem sayesinde açılıp kapanan tentelerdir. İşletmelerde kullanımı oldukça yaygındır. 

Gölgelik Tente

Gölgelik tente, çeşitli mekânlarda kullanılır. Bu ürünler; güneş ışınlarının yoğunluğu azaltarak serin ve rahat bir ortam sunar. Gölgelik tenteler, genelde restoran, kafe ve bahçeli mekânlarda tercih edilir. Ticari alanlarda da sıklıkla karşılaşılan bu tente modelleri evlerde de kullanıma uygundur. Farklı modellere sahip tenteler oldukça dekoratif yapılardır. Dikdörtgen tenteler, geniş bir alana gölge sağlamak için kullanılan yaygın modellerdir. Dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir ve çeşitli boyutlarda ve renklerde tasarlanabilir. Pergola gölgelik tenteler, hem gölge sağlamak hem de kullanıldığı mekâna şık bir hava katmak için ideal tercihlerdendir. Sert ve dayanıklı bir yapıya sahip olan pergola tente modelleri, rüzgârlı havalara karşı oldukça uygundur. Üçgen gölgelik tenteler ise daha küçük alanlarda kullanıma uygun gölgelik tente modelleridir.

Dükkan Önü Tente

Firmalar için vazgeçilmez olan tente, sayısız işletmede büyük bir ihtiyaç haline gelmektedir. Cafe, restoran, otel, bar, mağaza gibi işletmeler bunların başlıcalarıdır. Her bir işletmenin tercih ettiği tente modeli ise ihtiyaçları yönünde kullanım amacına göre farklılık göstermektedir. Ayrıca tente çeşitleri dikkate alındığında işletmelerdeki tentenin kullanım yeri de büyük önem taşımaktadır.

Özellikle dükkan önü tente hemen hemen bütün işletmeler için büyük bir ihtiyaçtır ve en ideal modelin seçimi oldukça önemlidir. Çünkü bu tenteler işletmelerin kimliğini yansıtan bir ayna işlevi görmektedir. Bu nedenle tente seçimlerinin titizlikle yapılması gerekir. 

 • Pergola sistemler, 

 • Sürgü cam modelleri, 

 • Mafsallı tenteler, 

 • Dekoratif tenteler dükkan önü tente seçenekleri içerisinde en çok tercih edilenleri arasındadır. 

Dükkan önü tente seçiminde estetiğe, konfora, kullanım kolaylığına ve sağlamlığa önem verilerek hareket edilmelidir. 

Firmamız müşterilerin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda en ideal olan tente sistemini sunmaktadır. Kaliteli hizmetleri ile sektörde adından sıklıkla bahsettiren firmamız ihtiyaçlara en iyi çözümlerin bulunmasına öncelik vererek müşteri memnuniyeti odaklı hareket etmektedir. Tente kategorisi içerisinde yer alan tente modelleri ve sistemleri için firmamızla iletişim kurarak destek alabilirsiniz. 

+90 539 653 40 80