Şemsiye Altlığı

Şemsiye Altlığı

Şemsiyeler yağışlı havalarda kardan, yağmurdan korunmak için kullanılır. Güneşli günlerde ise gün ışığının etkisinden korunmak için tercih edilir. Kafelerde, restoranlarda, lokantalarda, plajlarda, sahil kenarlarında ve daha yüzlerce alanda şemsiyelerden yılın her mevsimi yararlanılabilir. Firmamız yarım asrı aşkın süredir etkin olduğu şemsiye imalatında her zaman yenilikçi çözümlerin adresi olmuş, her daim yeni tasarımlar ortaya koyarak bunları teknolojiyle de birleştirmiş ve sektörün lideri konumuna yükselmiştir. Isıtmalı şemsiyeler gibi sadece firmamız bünyesinde bulunabilen şemsiye türleri dahil bütün şemsiyelerimizle birlikte ihtiyaç duyulabilecek bütün aksesuarları da firmamız imal etmektedir. Bunlar arasında olmazsa olmazı şemsiye altlığı, diğer adıyla şemsiye kaideleridir. Şemsiye altlıkları, şemsiyeleri ayakta tutan malzemelerdir. Altlıklar tasarlanırken pek çok ayrıntı göz önünde bulundurulur. Çünkü şemsiyenin kendinden beklenen verimi ortaya koyabilmesi için ayakta durması gerekir ve onu ayakta tutan da altlıktır. Şemsiye altılıkları öncelikle şemsiyenin boyutuna göre farklılık gösteriyor. Şemsiyenin boyutu ne kadar büyükse altlığın ağırlığı ve genişliği de o miktardadır.

Şemsiye altlığı modelleri son derece çeşitli ürünlerdir. Tekerlekli şemsiye altlığı modellerinde şemsiyeyi istenilen yere kolay bir şekilde taşımak mümkündür. Bunun yanında sabit kalmasını istediğiniz şemsiyeler için ağırlığı fazla olan şemsiye altlıkları kullanılır. Yaz geldiği zaman güneşin yarattığı rahatsızlıklardan kaçınmak için şemsiye kullanımına özen gösterilir. Büyük boyutlara sahip şemsiyeler, daha geniş alanların güneş ışığı almamasını sağlar. Ayrıca plajlarda kullanılan küçük çaplı şemsiyeler de mevcuttur. Sunduğumuz çeşitli tasarım ve seçenekler ile birden fazla kategoriyi inceleyebilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınıza yönelik her ürünü uygun fiyat doğrultusunda satın alabilirsiniz.

Şemsiye Altlığı Fiyatları

Şemsiye modelleri teleskopik kafe şemsiyesi, teras şemsiyesi, bahçe şemsiyesi, güneş şemsiyeleri, havuz şemsiyesi, plaj şemsiyesi gibi modellerde bulunmaktadır. Her modelin imalat ayrıntıları birbirinden farklıdır ve özellikleri çeşitlidir. Şemsiye altlığı çeşitleri hemen her modele göre uyarlanıp kullanılabiliyor. En uygun fiyatlarda tercihe sunmuş olduğumuz şemsiye altlığı modellerimiz bidon, mermer, taş ağırlıklı gibi çeşitlilik gösteriyor. Bidon şemsiye altılığı modelleri özellikle plaj ve havuz kenarlarında çok tercih edilmektedir. İçerisine su doldurularak ağırlık oluşturan bidonlar istendiği zaman boşaltılıp kolaylıkla taşınabilmekte, kolay hareket imkânı sağlamaktadır. Çok hafif oldukları için de muhafaza edilmeleri, taşınmaları son derece kolay olmaktadır.

Mermer şemsiye altılığı modelleri kafe, restoran, lokanta gibi işletmelerce çok tercih edilmektedir. Geniş gölgelik alanların oluşması için geniş şemsiyelerin tercih edildiği bu gibi işletmelerde mermer altlık ağırlığı ile öne çıkmakta, şemsiyenin kolayca ayakta durmasına yardımcı olmaktadır. Mermer şemsiye altılığı çeşitleri aynı zamanda tasarımlarıyla da dikkat çekmekte, kullanıldıkları alanlarda şık bir görüntü oluşturmaktadır.

Taş ağırlıklı şemsiye altlıkları da bahçe park gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilmekte, taş ile istenen ağırlık elde edilebilmektedir. Taşın ağırlığı sayesinde çok geniş şemsiyeler rahatlıkla dik tutulabilmekte, olası sarsıntılara rağmen şemsiyeler ayakta kalabilmektedir. Firmamız bünyesinde üretilen mermer ve taş ağırlıklı altlıklar için kaide kapağı da üretilmekte ve kaide kapakları sayesinde mermer, taş görüntüler kapatılarak daha şık bir görünüm elde edilmektedir. Bütün parçalar galvanizlidir ve herhangi bir pas, küf yapmaz.

Şemsiye altılığı seçerken şemsiyenin ebatları, taşıyıcı borusunun kalınlığı, deferli veya düz olması gibi etkenlere de dikkat etmek gerekir. Bütün bunların birbiriyle uyumlu olması şemsiyelerden alınacak verimi arttıracaktır.

Şemsiye Altlığı Mermer ve Çeşitleri

Şemsiye altılığı modelleri ayrıca tekerlekli ya da sabit altlıklardan da oluşmaktadır. Her iki modelin tercihi ihtiyaca ve kullanıma göre yapılabilir. Tekerlekli şemsiye altlıkları istenildiği gibi hareket ettirilebilir. Bu sayede geniş bir alanda istenildiği yerde, istenildiği yönde kullanılabilir. Tekerlekli modellerimiz taşındıktan sonra istenildiği gibi sabitlenebilir.

Şemsiye altlığı modellerimizi işletmelerinizin balkonlarında, teraslarında, bahçelerinde, parklarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Farklı malzemelerden, farklı ölçülerde üretilmiş olan şemsiye altlıklarımız uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz sağlamlıktadır. Ayrıca son derece kullanışlı yapılarıyla da öne çıkmaktadır. İşletmenizde hangi özelliklerde, hangi türlerde bahçe, teras şemsiyesi kullanıyor iseniz ihtiyacınız olan şemsiye altlığını firmamız ürünleri arasından temin edebilir, pratik biçimde monte ederek kullanabilirsiniz. Şemsiyelerinizi yağışlara, rüzgarlara, fırtınalara karşı ayakta tutabilirsiniz.

Şemsiye Altlığı Modelleri

Çeşitli yüksekliğe ve tarza sahip pek çok farklı şemsiye altlığı modeli bulunur. Şemsiyelerin kullanım alanlarına, zemin yapısına ve şemsiyenin modeline göre şemsiye altlığı çeşitlerinden uygun bir tanesini seçmek mümkün olur. Makrome tekniğiyle oluşturulan şemsiyeler için kare biçiminde mermer şemsiye altlığı sık sık kullanılan bir seçenektir. Bunun yanında bahçelerde kullanılan iki kanatlı şemsiyelerin direkt olarak zemine sabitlenen modelleri de mevcuttur. Toprağa sabitlenen şemsiyelerin yeterli derinlikte olması göz önüne alınır.

Tarzınıza göre üzerinde sevilen figürlerin baskıları olan şemsiye altlığı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu seçenekler arasından güneşte ve nemde solmayan kaliteli baskıların bulunduğu şemsiye altlıkları son derece kullanışlıdır. Yaz aylarında koyu renk kullanımı güneşi içine hapsettiği için serinliği engelleyici bir faktördür. Bunun için açık renkli pembe, beyaz ya da açık yeşil gibi renkler şemsiye altlığı olarak kullanılır. Koyu renkler de seçmek mümkündür fakat yaz ayları için açık renk kullanımı serinlik faktörünü artırır. 

Şemsiye Bidonu

Şemsiyenin boyutuna uygun olarak şemsiye bidonu seçimi yapılması gerekir. Açık alanı olan yoğun işletmelerde büyük boyutlu şemsiye seçimi yapıldığı için genelde yüksek ağırlıklı şemsiye bidonu kullanılır. Bu sayede müşterilerin güvenliği için her türlü önlem alınmış olur. Büyük çaplı şemsiyelere uzatılabilir tekerlekler ve ayaklar takılarak daha işlevsel hale getirilir. Şemsiye bidonları yumuşak minder ve kılıflarla kaplanarak kullanım alanları arttırılır. Böylece şemsiye bidonlarına da oturularak yerden tasarruf edilmiş olunur.

Nakliye sırasında pahalıya mal olmaması için içi boş şemsiye bidonları bütçe dostudur. Şemsiye bidonunu evde kum ve çakılla doldurarak ağırlığını artırmanız mümkündür.

Mermer Şemsiye Altlığı

Mermer şemsiye altlığı modelleri, şemsiyeyi tutmak ya da devrilmesini önlemek, rüzgara kapılıp gitmesini engellemek maksadıyla kullanılır. Mermer malzemesinden yapılan şemsiye altlıkları en sağlam ürünlerdendir. Sahil kıyısındaki bahçelerde ve işletmelerde sıklıkla mermer şemsiye altlığı kullanımı yaygındır. Mermer malzemesi neme ve ısıya karşı dayanıklı bir malzemedir. Mermer şemsiye tabanlarında kullanılan tüpler paslanmaz çelikten imal edilir. Kullanılan mekana sofistike bir tarz katmak için mermer şemsiye altlığı kullanımı doğru bir tercihtir.

Şemsiye Altlığı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şemsiye altlığı seçilirken zeminin çimli, kumlu, çakıllı olması dikkate alınır. Beton, çelik ya da mermer şemsiye altlığı zemine uygun olarak tercih edilir. Bazı şemsiye altlıklarının altına beton dökülerek şemsiyenin sağlamlaştırılması amaçlanır. 

Kumlu yüzeylerde şemsiye altlığı da zamanla aşınarak deforme olur. Aynı zamanda çimli zeminlerde şemsiyeler en ufak rüzgâr ve dış etkenlerden etkilenerek hareket eder.

Şemsiye altlığı seçerken kullanılacak olan şemsiyenin rengi, deseni ve modeli de dikkate alınan unsurlardandır. Evlerin bahçesinde zarif ve açık renkli şemsiyeler kullanılırken taşınabilir şemsiye altlıkları tercih edilir. 

Ticari işletmelerde sürekli olarak kullanımı sağlanan şemsiyelerin şık olmasına ve yerinden hareket etmeyen özellik taşımasına dikkat edilir. Beton veya gömme zeminlerde şemsiye altlığının iz bırakmaması için şemsiye tabanı çimento ile kaplanır.

Şemsiye Bidonu Fiyatları

Şemsiye bidonları, şemsiyeler için stabil ve güvenli bir destek sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu bidonların fiyatları, malzeme kalitesine, boyutlarına ve ek özelliklerine göre değişiklik gösterir. Genellikle, daha küçük hacimli şemsiye bidonları, örneğin 20 lt boyutları, daha uygun fiyatlı olurken, 70 lt gibi daha büyük hacimli modeller daha yüksek fiyatlara sahiptir.

Ayrıca, tekerlekli modeller veya özel tasarımlar gibi ekstra özellikler fiyatı artırabilir.

Şemsiye Bidonu Kullanım Alanları

Şemsiye bidonları farklı kullanım alanlarına hizmet eder. Bu ürünler, hem ev hem de ticari mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Şemsiye altlıkları plajlarda, evlerin teras bölümlerinde, işletmelerin açık alanlarında kullanılır. Bazı işletmeler yağmurdan korunma sağlamak için de şemsiye kullanımını tercih ederler.Evlerin bahçelerinde daha çok taşınabilir özellikteki şemsiyeler kullanılır.  Ayrıca, plaj şemsiyesi kullanımı sırasında da bu bidonlar tercih edilir.

Firmamız bünyesinde bulunan çeşitli modellerle, ihtiyacınıza en uygun şemsiye ve şemsiye altlığı tercihini yapabilirsiniz. 

Şemsiye bidonlarının kullanıldığı bir diğer alan ise etkinlikler ve organizasyonlardır. Açık hava etkinliklerinde, büyük şemsiyeler bu bidonlar sayesinde güvenle kullanılabilir. Bu kullanım, özellikle rüzgarlı hava koşullarında şemsiyelerin devrilmesini önler ve güvenli bir ortam sağlar.

Şemsiye Bidonu Çeşitleri

Şemsiye bidonları, sadece işlevsel bir depolama çözümü sunmakla kalmaz, aynı zamanda estetik açıdan da çekici olabilir. Modern ve minimalist tasarımlardan, daha geleneksel veya süslü stillere kadar geniş bir yelpazede bulunabilirler. Bu ürünler, genellikle dayanıklı malzemelerden üretilir ve hem iç hem de dış mekan kullanımı için uygundur.

Ofislerde, alışveriş merkezlerinde, evlerde ve hatta restoranların girişlerinde şemsiyeleri düzenli bir şekilde saklamak için idealdir. Ayrıca, renk ve desen seçenekleriyle her türlü dekorasyona kolayca uyum sağlar, böylece kullanıldıkları alanlara şık bir dokunuş eklerler.

Şemsiye Bidonu 20 Lt

20 lt şemsiye bidonu, genellikle standart ev kullanımı için yeterli olup, hem hafif hem de ekonomiktir. Bu boyutta bir bidon, küçük ve orta boy şemsiyeler için idealdir ve genellikle kolay taşınabilir özelliklere sahiptir.

Şemsiye Bidonu 70 Lt

70 lt şemsiye bidonu, daha büyük ve ağır şemsiyeler için uygundur. Bu hacim, özellikle büyük ticari şemsiyeler veya hava koşullarına karşı ekstra direnç gerektiren durumlar için idealdir. Dayanıklılık ve stabilite sağlamak amacıyla daha ağır malzemelerden yapılmış bu bidonlar, genellikle sabit kullanımlar için tercih edilir.


Şemsiye Altlığı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şemsiye altlığı nasıl monte edilir?

Şemsiye altlığı montajı altlığın türüne göre değişiklik gösterse de genel olarak iç içe geçen silindir parçaların birbirine eklenmesi şeklinde monte edilir.

Şemsiye altlığı ve bidonu arasındaki farklar nelerdir?

Şemsiye bidonunun içine ağırlık olarak kum ya da su doldurulur. Şemsiye altlıkları ise kendiliğinden ağır parçalardır.

Şemsiye bidonu nasıl kullanılır?

Şemsiye bidonu şemsiyenin rüzgârdan etkilenip hemen yerinden hareket etmemesi için kullanılır. Şemsiye bidonu şemsiyeye sağlamca monte edilerek kullanılır.

Şemsiye bidonunun avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Şemsiye bidonunun avantajlarından en önemlisi şemsiyenin en ufak bir sarsıntıda yerinden oynamamasıdır. Şemsiye bidonunun, şemsiyeyi çok yüksekte tutması ve şemsiyeyi ağırlaştırması ise dezavantaj olarak değerlendirilebilir.

+90 539 653 40 80