Hakkımızda

1954’te kurulan Akaydın Şemsiye başarılı geçmişiyle Türkiye’nin önemli şemsiye üreticileri arasında yer almakta ve ilerleyişini emin adımlarla devam ettirmektedir.

Sacettin Akaydın tarafından kurulan şirket, kuruluş yıllarında ağırlıklı olarak çadır ve branda üretimi yapan küçük bir işletmeyken Sacettin Bey’in oğulları Rıfat ve Suat Akaydın, Üsküdar’daki küçük imalathanelerinde üretim yaparak Akaydın Şemsiye’nin büyümesini başlatmışlardır.

Bugün Akaydın Şemsiye, Çekmeköy’de beş katlı imalathanesi ve showroom’uyla hizmet vermektedir. Şirket 2009 senesinde Suncool markasını kurarak, ilerleyişine markalaşarak devam etmiştir.

2011 den beri Türkiye’de alanındaki tüm fuarlarda yerini alan Akaydın Şemsiye, sattığı tüm şemsiyeleri kendisi üretirken son 7 yıldır yaptığı ihracatla ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Bugüne kadar 1000’in üzerinde işletme ve özel alanda tercih edilmiş, hizmet ve ürün kalitesiyle yerli ve yabancı rakiplerinden farklı bir yerde konumlanmıştır.

10 yıldır ARGE çalışmalarına da önem veren aile şirketi, kendi özgün ürünlerini üreterek sektörde öncül çalışmalar yapmaktadır. Büyümeyi ve gelişmeyi kendine vizyon edinen Akaydın Şemsiye, bu vizyon doğrultusunda yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

+90 539 653 40 80