mafsallı-tente

Mafsallı tente işletmelerde ve bahçelerde en çok tercih edilen tente modelidir. Tentenin kolları açılarak kullanılır. Klasik tente modeli olarak bilinen mafsallı tarzı tente türleri incelendiğinde, en fazla üç metre ön ve altı metre yan tarafa doğru açılır. Tabi ki daha büyük tenteler de üretilip monte edilebilir, ancak genel tavsiye bu ölçülerin üzerine çıkılmaması şeklindedir. Aksi takdirde tentenin brandası pot yapabilir ve sarmaların olması gündeme gelebilir. 

Bu tarz tente türleri motorlu şekilde üretilebilir. Böylece aç kapat işlemleri bir kumanda aracılığıyla kolaylıkla yönetilir. İsteğe göre manuel olarak da kapatılıp açılabilen modelleri mevcuttur. Bu modellerde elle çevirme işlemi gerçekleştirilir. 

En yaygın kullanılan tente modeli olarak dikkatleri çeken bu çeşit tenteler, şayet iyi bir malzemeden yapılırsa, üretim doğru ebatlarda gerçekleştirilirse ve montajı en iyi şekilde yapılırsa çok uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılır ve kolay kolay herhangi bir yıpranma belirtisi olmaz. Bu noktada özellikle malzemenin kaliteli olması büyük önem taşır. Malzeme ne kadar iyi ise, tentenin dayanıklılığı o kadar güçlü olur.

Firmamız mafsallı tarzındaki tente üretiminde maksimum kaliteyi müşterilerimize en makul fiyatlarla sunmaktadır. Alanında deneyimli ve uzman ekibimizle her daim müşterilerin yanında olan firmamız, en iyi çözümlerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına yanıt vermeyi kendine görev edinmiştir.

 • Manuel ve motorlu tente seçeneği,

 • Zengin renk ve desen seçeneği,

 • Kompakt tasarım,

 • Paslanmaz bağlantı civatalar,

 • Ayarlanabilir eğim,

 • Ön profil saçaklı ya da saçaksız birçok mafsallı modeli ile müşterilere en ideal çözümler sunulmaktadır.

Mafsallı Tente Ölçüleri

Her mevsim kullanılabilecek olan bu çeşit tente, şık görünümü ile dikkat çekmesinin yanı sıra kolay kullanımı ile de beğeni kazanmaktadır. Mafsallı tente çeşitleri söz konusu olduğunda, hemen hemen her alanda kullanımı mümkün olan bir tente modeli olduğu görülmektedir. 

Kafelerde, restoranlarda, çay bahçelerinde, evlerde kısacası istenen her yerde kullanılabilecek olan mafsallı tarzındaki tenteler, güneşin zararlı ışınlarından ve olumsuz hava şartlarının kötü etkilerinden korunmak amaçlı tercih edilmektedir. 

Şıklık ve rahatlığı bir arada sunan bu tente modeli, genel olarak;

 • 150 cm,

 • 200 cm,

 • 250 cm,

 • 300 cm,

 • 350 cm gibi ileri yöne doğru açılan ölçüler ile üretilmektedir. 

Ayrıca 200 cm ile 700 cm arası genişlikte tek parça olarak uygulanabilmektedir. Çoğu zaman 45 dereceye eğim sağlanabilmektedir. 

İster motorlu ister manuel olsun, bu çeşitteki tente kullanımı en yaygın kullanılan tentelerdendir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise tentede kullanılan brandanın kalitesi ve dayanıklılığıdır. Bu konuda firmamız üstün kalitede tenteleri siz değerli müşterilerimize sunmaktan mutluluk duymaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı hareket eden firmamız, her zaman sizlerin destekçisi ve yardımcısı olmayı kendisine görev bilmektedir.

Mafsallı Tente Fiyatları

Mafsallı tente fiyatları ve modelleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen herkes https://semsiyeci.com web sitemizden bizlere ulaşabilir. Unutulmamalı ki sektörün öncülerinden biri olan firmamız, alanında deneyimli ve uzman ekibi ile her zaman siz değerli müşterilerimizin yanındadır ve sizler için en iyi çözümleri sunmayı kendine misyon edinmiştir. 

Bu türdeki tente fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Örneğin;

 • Tentenin ebatları,

 • Tentenin modeli,

 • Brandanın kalitesi,

 • Otomatik  ya da manuel olması,

 • Tentenin rengi ve deseni gibi birçok unsura bağlı olarak mafsallı tente fiyatları da farklılaşmaktadır.

Hatta bazı tentelerde sensör bulunmaktadır. Bu sensörler güneş ve rüzgâr için kullanılacak şekilde üretilir. Böylece otomatik olarak aç kapat işlemleri gerçekleştirilir ve bu işlemler için zaman ve emek kullanımına gerek duyulmaz. Sensörlerin varlığı da fiyat konusunda önemli bir etkendir. 

Bununla birlikte genel olarak tente sistemleri içerisinde en makul fiyatlara sahip olan modellerdir. Bu nedenle en çok tercih edilen tenteler arasında olan mafsallı tente, özellikle dükkân girişlerinde büyük rağbet görmektedir. 

Be çeşit tentenin brandasında kullanılan kumaş da oldukça önemlidir. Branda ne kadar kaliteli olursa, tentenin dayanıklılığı ve dolayısıyla fiyatı da artış gösterir. Çoğu zaman;

 • Pvc polyester branda,

 • Akrilik kumaş gibi örtüler tentede kullanılmaktadır. 

Polyester ile karşılaştırıldığında akrilik kumaş daha masraflı olmaktadır. Akrilik kumaşların ise yerli üretimi olanları ve Avrupa’dan gelenleri mevcuttur. Bu noktada yurt dışından getirilen kumaşlarla üretilen tentelerin maliyeti daha yüksek olmaktadır. 

Mafsallı Tente Modelleri

Klasik tente olarak da bilinen mafsallı türdeki tente modelleri diğer tentelere göre çok daha sade görünümlüdür. Ayrıca aynı zamanda daha ekonomik olan bu mafsallı tente modelleri, en çok tercih edilen tentelerin başında gelmektedir. 

Mafsallı tente türleri incelendiğinde, bu ürünlerin duvara ya da tavana monte edildiği görülmektedir. Manuel olanlarda çevirmeli bir kol bulunur. Bu kol sayesinde açma ve kapama işlemleri gerçekleştirilir. Motorlu olan modellerinde ise sensör bulunur veya kumanda ile aç-kapa işlemleri yönetilir. 

Ayrıca tentenin ön kısmına dikey olarak farbela veya düz saçak eklenerek güneşten korunma işlemi çok daha etkili hale getirilebilir. 

mafsallı-tente-görsel
+90 (532) 152 09 59