Açılır Kapanır Tente

Gösterilen: 1 ile 11 arası, Toplam: 11 (1. Sayfa)

acılır-kapanır-tente

Dış mekânlar her zaman herkesin tercih ettiği yaşam alanları olmuştur. Ancak yazın güneş ışıkları ve sıcak kışın sert hava koşulları ve soğuk dışarıda yaşanabilir olmayı engelleyen unsurlardır. Bu açıdan mekânları hem yaşanabilir kılması hem de estetik ve şık görünüm vermesi açısından tente modelleri kullanılır. Özellikle amaca göre açılır kapanır tente modelleri günümüzde en sık tercih edilen tente türleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde birçok çeşit tente modeli yer almaktadır. Bunları üç ana grupta toplayabiliriz;

  • Açılır tente modelleri; mafsallı tente, motorlu, kasetli ve gölgelik tenteler olarak gruplanabilir.

  • Katlanır tente modelleri; pergola, körüklü, şemsiye ya da şeffaf tenteler olarak gruplanabilir.

  • Sabit Tenteler 

Sabit tente dışındaki tüm tente sitemleri gerekli durumlarda açılıp sonrasında da kapanma özelliği ile imal edilebilmektedir. Bu sistemler manuel veya otomatik yani motorlu şekilde ihtiyaca veya olan uygun şekilde imal edilmektedir.

Tente sistemleri modellerine göre çift ya da tek taraflı olarak açılma ve kapanma özelliğine sahiptir. Bu özellik tentenin kullanım alanını genişletir. Çok büyük veya küçük alanlarda gerektiğinde manuel veya motorlu şekilde kolaylıkla imal edilerek, keyifli yaşam alanları yaratılabilinir.

Firmamız her türlü tente çeşitleri için imalat yaparak hizmet vermektedir. Manuel veya otomatik tentelerde kaliteli malzeme ve işçilik ile uzun süreli kullanım olanağı sunarak, müşterilerimizin tasarruf yapmasını sağlamaktayız.

Otomatik Açılır Kapanır Tente Modelleri

Bu tarz tente modelleri adından da anlaşılabileceği gibi otomatik olarak açılır kapanır tente çeşitleridir. Uzaktan kumanda ile çalışan bu modeller sıklıkla kurumsal ve ticari alanlarda kullanır. Bu tarz modellerde sistemler gerektiğinde kademeli olarak da açılma ya da kapanma özelliğine sahiptir. Yani kademe kademe olarak az şekilde açılabilir. Ya da yarısı veya hepsi açılabilir. 

Otomatik tenteler gerektiğinde ışıklı sistemlerle de imal edilmektedir. Bu da onların kullanım zamanlarını ve alanlarını daha da arttıran artı bir özellik olmuştur. Otomatik tente modellerinde motorları kaliteli malzemelerden imal edilir. Çok sık kullanıma rağmen kolaylıkla arıza veya bozulma yapmazlar. Bu da onların tercih edilmesindeki bir diğer artıdır.

Büyük teras veya lokantalarda sıklıkla tercih edilen bu modellere hem güneş hem de rüzgâr sensörü de konulabilinmektedir. Bu da aşırı güneş ve yağmur durumunda kendiliğinden kapanma özelliği ile kullanım rahatlığı sağlar. Tam donanımlı otomatik tenteler günümüzde çok sık tercih edilen ürünlerdir. İlk yatırım maliyetini kolaylıkla çıkaran çok fonksiyonel ürünlerdir.

Manuel açılan ve kapanan tentelerde belli aparatlar sayesinde açılma ve kapanma özelliğine sahiptir. Ancak bunlar daha küçük mekânlarda kullanılır. Gene de açılması ve kapanması kolay ve pratiktir. Kullanıcısını yormayan bu tarz tenteler daha küçük bütçelerde ve alanlarda tercih edilir.

Firmamız hem otomatik hem de manuel tarzında tüm tente sistemlerinden kaliteli ürünleri ile hizmetler sunmaktadır. Mekânlarınıza en uygun çözümleri getirerek, uygun fiyat avantajları ile alanlarınıza şıklık katmaktayız. Dayanıklı ve garantili ürünlerimiz ile daha yaşanabilir alanlar elde etmeniz çok kolaydır.

Açılır Kapanır Tente Sistemleri Özellikleri

Açılır kapanır tente sistemleri hem manuel hem de otomatik olarak imal edilirler. Bu süreç mekânın özelliğine ve kullanıcısının bütçesine bağlı olarak değişmektedir.

Bu tenteler dayanıklı kumaş veya alüminyum profillerle ile imal edilebilir. Kullanılacak malzeme gene mekânın durumuna bağlı olarak değişir. Çok sert hava koşullarında kumaş malzemeler dayanıklı olamayacağında farklı tarz malzemeler kullanılır. Bu açıdan yapılacak ilk keşif bu tente modelinde kullanılacak ürünü belirler. 

Hareketli tentelerde uzaktan kumandalı motorlar yanı sıra gece kullanımı için ışık sistemleri, soğuk havalarda kullanımlarda ısıtma sistemleri de monte edilebilir. Ayrıca kalabalık ortamlarda kullanım kolaylığı açısından rüzgâr ve güneş sensörü de eklenebilir. Yani aşırı güneşte ya da aşırı rüzgârda tenteler kendiliğinden kapanabilmektedir. Bu tarz entegre sistemler tentelerin daha kullanışlı olmasını sağlayan özelliklerdir.

Tenteler eklenecek her bir özellik kullanılacak ortama bağlı olarak belirlenir. Bunun için ön keşif yapılması gerekir. Firmamız teknik personeli tente sistemi yapılacak alanlarda yaptığı keşifler ile en uygun çözümleri sunmaktadır. 

Açılır Kapanır Tente Sistemleri Fiyatları

Açılır kapanır tente fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Şöyle ki;

  • Otomatik mi manuel mi kullanılacak,

  • Işıklandırma ya da ısı sistemleri olacak mı,

  • Güneş ya da rüzgar sensörü olacak mı,

  • Kumaş mı ya da alüminyum mu olacak, 

  • Alanın büyüklüğü,

  • Seçilecek model,

  • Kurumsal kimliğe bağlı renkler veya baskılar gibi faktörler fiyatları etkilemektedir.

Tente sistemlerinde dayanıklılık ve garantili üretim dikkat edilmesi gereken en önemli iki unsurdur. Çünkü ilk yatırım maliyeti yüksek olabilse de uzun süreli kullanım bu maliyeti artıya geçirecektir.

Tüm sistemlerimizde yurt içi ve yurt dışına hizmetler sunmaktayız. İstediğiniz model ve renklerde sunduğumuz tente modelleri hakkında bilgi almak için bizi arayabilir ya da semsiyeci.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Her türlü tente ihtiyacınızda uygun fiyat avantajı ile yanınızdayız.

+90 539 653 40 80