Uçuşan Etekleriyle Sahilleri Kucaklayan Plaj Şemsiyeleri

Kumsalları Süsleyen Şemsiyelerle Yaza ilk ''Merhaba''

Hepimiz çocukluğumuzda yazlığa gitmiş, ailemiz ile sahillerde doyasıya eğlenmişizdir. Uçsuz bucaksız denizin verdiği keyif, sahilde uzun yürüyüşler ve plaj şemsiyeleri altında dinlenilen o keyifli dakikalar…

Çocukken Hiç Rahatsız Etmezdi Düzensiz Görüntüye Sebep Olan Şemsiyeler

Bir parça çocukluğumuza gittik geldik. Peki hatırlar mısınız? Eskiden beri sahillerde birbirinden farklı çap ve ebatlarda markaların promosyonları olan plaj şemsiyeleri olurdu. İşte o şemsiyelerin gölgesinde dinlenmek o zamanlar bizi rahatsız etmese de büyüdükçe sahillerde düzensiz bir görüntüye sebep olduğunu fark etmişizdir. Özellikle dondurma markalarının şemsiyeleri sahillerde çirkin bir görüntü yaratarak güzelim doğal manzaraya gölge düşürür. Oysa işletmeler bu promosyon ürünler kullanmak yerine tek tip plaj şemsiyeleri tercih etse, sahil ne kadar düzenli ve doğal görünürdü hiç düşündünüz mü?

Keşke Kıymet Bilsek

Her köşesi doğal güzelliklerle dolu ülkemizin kıymetini pek de bilmiyoruz aslında. Doğanın bize sunduğu avantajları insan eli ile mahvediyoruz. Masmavi denizlere çöpler atıyor, yediğimiz içtiğimiz şeylerin artıklarını sahillerde bırakıyor, eşsiz güzellikteki kumsalları farklı ebat ve renklerde plaj şemsiyeler ile çirkinleştiriyoruz. 

Daha İyi Hale Getirmek İçin

İlk etapta küçük bir sorun gibi görünse de tüm bunlara dışarıdan baktığımızda genel görünüm anlamında büyük bir sorun olduğunu anlayacaksınız. Bu problem yalnızca kumsallarda değil, doğanın her köşesinde var aslında. İnsanoğlu doğal güzellikleri kendi elleri ile mahvetmeye çok alışık. Yemyeşil ormanlarda yiyip, içip, top oynayıp, mangal yakıp, ağaçlara zarar verip, tüm çer çöpümüzü de oracıkta bırakıp arkamıza bile bakmadan gidiveriyoruz. Topraktan gelip, toprağa bu kadar eziyet eden başka canlı türü yoktur herhalde! Biz insanlar, bize verilen akıl ve irade ile var olanı yok etmek için değil de elimizde olanı daha güzel hale getirmek için çabalamalıyız.

 Bugün plajlarda temiz bireyler olsak, işletmeler ya da vatandaşlar da üzerine düşen sorumluluğu alsa doğamız olduğundan da güzel görünecek. Ey insanoğlu, doğayı mahvetmek yerine, olduğundan da güzel gösterebilirsin!

sahilleri kucaklayan plaj şemsiyeleri

+90 539 653 40 80