Günün Yoğun Temposuna Şemsiye Altında Küçük Bir Mola

İnsanlığın Dinlenme Durağı Şemsiyenin Kazandırdığı ''Gölgeler''

İnsanlığın açık alanlarda bir nefes molası vermek için ara verdikleri alan olan “gölgeler” göründüğünden çok daha değerli! Ne dersiniz, biraz gölgenin tarihine inelim mi? İşte gölgenin anlamı, güneş ile ilişkisi ve bahçe şemsiyesi modelleri ile konforu yakalamak üzerine küçük bir yazı...

Gölge Nedir?

Gölge bilinen en basit anlamı ile güneşin cisimler üzerinde oluşturduğu açı ile ışıksız kalan alandır. Saydam olmayan bir cismin ışığı engellemesi sonucu oluşan bu karanlık alan doğal ya da yapay ışıkların açısı ile oluşabilir. Bir cisme ışık kaynağından yayılan ışınlar çarptığında cismin aydınlanan yüzünün tersinde olan karanlık bölgeye “gölge” denir.

Gölge ve Güneş İlişkisi

Işıkların cisimler üzerinde oluşturduğu karanlık alan olan gölge, kişilerin bazı koşullarda daha rahat vakit geçirmelerini sağlar. Güneş ışığının rahatsızlık yarattığı durumlarda serin bölgeler ararız. İnsanoğlunun dinlenme ihtiyacını karşılayacağı serin ortamları hazırlayan “gölge” tam da burada yardımımıza koşar! Doğal yöntemlerle oluşan gölgelerin yanı sıra, bir de bahçe şemsiyelerinin  sağladığı konfordan bahsedebiliriz. Özellikle dış mekan için tasarlanmış ebatlardaki büyük şemsiyeler dinlenme, rahat vakit geçirme gibi imkanları sağlamaya yarar. Şemsiyelerin yarattığı gölgeler sayesinde konforlu vakit geçirerek, güneş ışınlarından korunabiliriz.

şemsiye altında küçük bir mola

Konforlu Saatlerin Temeltaşı Şemsiyeler

Gölgenin insanlık için öneminden bahsedecek olursak, ilk etapta sosyal aktiviteler ile kurulan bağları düşünebiliriz. İnsanlar açık alanlarda vakit geçirdiklerinde güneşin rahatsızlık veren ışınlarından korunmak, daha iyi vakit geçirmek, daha iyi görmek, daha kaliteli anlar yaşamak için serin ve rahat ortamlar arar. İşte tam da burada devreye gölgede kalan, serin ve konforlu gölge alanlar girer. Bu alanlar hem çocuklar hem de büyükler için vazgeçilmez değerdedir. Kişilerin rahatça sohbet edebilmesi, sosyalleşebilmesi, yemek yiyip bir şeyler içmesi, kitap okuması, bilgisayar ile çalışması gibi birçok aktivite gölge alanlarda rahatça yapılabilir. Ancak tüm bu aktivitelerin güneş altında yapılabileceğini söylemek mümkün değildir. Güneş birçok alanda kişilerin vücut ve sağlıkları için yararlı olsa da bazı zamanlarda daha az ihtiyaç duyulan bir enerji haline gelir. Şemsiyecim işte tam da bu alanda, müşterilerine kaliteli vakit geçirmelerini vadeder.

Şemsiyecim’de Hep Daha Konforlu

Şemsiyecim’in birbirinden konforlu bahçe şemsiyesi modelleri ile bahçe ve teraslarınızın her köşesinde konforu yakalayabilirsiniz. Sizleri ve ailenizi kucaklayacak şemsiye takımları ile kendinize sosyalleşebileceğiniz, ailenizle doyasıya vakit geçirebileceğiniz, sevdiklerinizi ağırlayabileceğiniz modern ve konforlu alanlar yaratabilirsiniz. Size sunulan bin bir çeşit şemsiye modellerinden en uygun olanı tercih ederek, bahçe ve teraslarınızın güzelliğine güzellik katabilirsiniz.
Şemsiye Tercihinde İlk Hedef İşlevsellik
Şemsiye modellerini seçerken işlevsel olması ön planda tutularak özellikle en çok verim alabileceğiniz alanları belirleyebilir, dekorasyonunuzu bu çerçevede geliştirebilirsiniz. Dekorasyonunuzdaki temel nokta bahçe ya da terasınızın güneş alan kısmına şemsiyenizi yerleştirmek olmalıdır. Böylece alanınızın tamamını verimli bir şekilde kullanabilir, güneşten kaçınmak zorunda kalmayabilirsiniz.
 Unutmayın hayatın tadını doyasıya çıkarmak, alanlarınızı en iyi şekilde değerlendirerek konforlu bir yaşamı hazırlamak sizin elinizde!

krem rengi büyük şemsiye


+90 539 653 40 80