Egenin Olmazsa Olmaz Balkonlarına Konfor Taşıyacak Şemsiyeler

Ege'de Balkon Kültürü

Her bir bölgesi kendini has güzellikte olan ülkemizde, ayrı bir yere sahiptir Ege… Egeli insan andan zevk almasını bilir, keyfine düşkün olur. Ege, oksijen deposu yemyeşil Kaz Dağları, tertemiz ve masmavi denizi ile birbirinden farklı güzellikleri bir arada bulundurur. Bir de dillere destan bir “balkon” sevdası vardır ki sormayın. Bu bölgenin insanları balkonsuz eve ev demez. Dolayısıyla Ege’de balkonsuz ev bulmak da oldukça zordur. Birbirinden farklı zevkler ile dekore edilen balkonlarda uzun uzun sohbetler edilir. Çocuklar türlü oyunlar oynarken, büyükler de Türk kahvelerini yudumlar. Vazgeçilmez balkon kültüründen bahsetmişken, balkon ve teras şemsiyelerini es geçmek olmaz.

Balkonların Baş Tacı ‘’Şemsiyeler’’

Ege’nin birçok farklı motif barındıran balkonlarının bir tek ortak özelliği vardır, “teras şemsiyeleri”. Güneşin yakıcı olduğu zamanlarda herkes istisnasız gölgelerde soluklanmak ister. Gece-gündüz balkonlarında vakit geçirildiğinde günün uzun saatleri çeşit çeşit balkon ve teras şemsiyelerine ihtiyaç duyulur. Hem korunaklı hem de sağlam bir sohbetin temelini oluşturacak olan şemsiyeler genelde balkonların büyüklüğüne göre seçilir.  Egelilerin vazgeçilmez eşyası olan şemsiyelere biraz daha yakından bakmak ister misiniz?

Teras Şemsiyesi

yandan gövdeli bahçe şemsiyesi

Balkon, bahçe, teraslarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz “teras şemsiyeleri” geniş bir alanın yıldız parçası olacak niteliktedir. Özellikle 15 metrekare ve üzeri alanlarda ferah ferah kullanabileceğiniz şemsiye modelleri dekorasyonunuzun baş kahramanı olacak. Alanınızın dekorasyonunu şemsiye çevresinde yapacağınız bu modelde, genelde açık renk ve ağaç tonları kullanılır. Kare şeklindeki modeli ile, olabildiğince geniş bir alanı gölgeleyen şemsiyeler, en kullanışlı modeller arasında yer alır. Eğer geniş bir bahçeye, balkona ya da terasa sahipseniz, bu tip teras şemsiyelerini tercih ederek keyfinize keyif katabilirsiniz.

Bahçe Şemsiyesi

büyük beyaz şemsiye
Klasik tip olan bahçe şemsiyeleri, kullanılabilirliği açısından en verimli modelleri oluşturur. Çok büyük alanlar işgal etmeyen bu modeller salıncak, masa takımı, oturma grubu gibi mobilyalar ile eşleştirilebilir. Birbirinden farklı renkler kullanarak balkon dekorasyonunu renklendirebileceğiniz bu model, yuvarlak hatları ile konforlu bir dinlenmenin de kapısını aralar. Şemsiyede tercih edeceğiniz canlı renkler ile bahçe takımınızın minderlerini kombinleyebilir, balkonunuzun bir köşesini de ağaç ve yapraklı bitkiler ile süsleyerek mükemmel bir ortam yaratabilirsiniz. Küçük balkona sahip kişilerin çekinmeden alabileceği bu model, alanın merkez kısmında kullanılarak verimli köşeler yaratılabilir. Eğer küçük balkon, bahçe ya da terasa sahipseniz ya da alanınızı farklı amaçlarla kullanmayı hedefliyorsanız yuvarlak hatlara sahip bahçe şemsiyeleri işinizi görecektir

Tente


                mavi beyaz desenli tente

Yıllar öncesinin tente modası, son dönemde retroya dönüş ile tercih edilen modeller arasına girdi. Özellikle müteahhitler tarafından tek tip şekilde de dekore edilmeye başlanan bu modeller tercih edilen modeller arasında. Özellikle balkon ve teraslarda tercih edilen tenteler, tüm alanı gölgeleyerek istenilen konforu yaratmanıza yardımcı olur. Balkonlarda kibar ve manuel modelleri tercih edebileceğiniz gibi, teraslarda ise otomatik açılıp kapanan modelleri tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz anlarda açarak güneşin keyfini çıkarabileceğiniz, dilediğinizde ise kapatarak gölgenin altında gönlünüzce vakit geçirebileceğiniz alanlar oluşturan tenteler sizlere harika bir balkon sefası sunuyor!

 

Egelinin vazgeçilmezi balkonların fazlaca rağbet gören şemsiye modelleri bunlardı! Eğer siz de balkonu olmadan yapamayan, evlere sığmayıp açık alanlarda vakit geçirmekten hoşlananlardansanız hemen kendiniz için şemsiye bakmaya başlayın derim! Birbirinden farklı model, çap, ebat, çeşit, renk ve desende olan Şemsiyeci’nin şemsiye modelleri ile alanlarınızı şenlendirin. Şemsiye modellerinizi belirlerken yukarıda bahsettiğimiz konulara dikkat etmeyi de unutmayın! Unutmayın her bir balkona uygun şemsiyemiz var, yeter ki isteyin! Şemsiyeci’nin en özel modelleri ile dört mevsiminizi konfor ile geçirin!

+90 539 653 40 80