Bahçede Şemsiye Kullanımı Hakkında

Bahçeli evlerin olmazsa olmazı şemsiyeler tenteler kısacası genel tabiri ile gölgelikler işim olan bahçe şemsiyesi konusunda tecrübelerimi paylaşmak ve dikkat etmeniz gereken bilgileri şöyle kendi dilimle bir anlatmak isterim.Bu yazıyı yazma neden ise sizlere bazı konularda yaşadığım sorunlar ve mutsuzluklar ile ilgili kabaca bilgi vermektir.

Bu yaz en çok sattığımız bahçe şemsiyelerinden biri yandan gövdeli bahçe şemsiyesi onunla başlamak isterim.Biliyorsunuz yaşamımızı artık müstakil evlerde değil apartman dairelerinde yaşıyoruz bir kısmımız, bir kısmımız ise sitelerde yaşıyor başka bir kısmımız villalarda yaşarken, hatta ve hatta büyük plazalarda bile artık bahçesi olan dairele de yaşayanlar var.Benim bahsetmek istediğim bunların arasından bahçeli evlerde yaşadığımız olaylar.Ortak alanlara ve komşulara sahip bahçeli evlerde şemsiye ya da gölgelik kullanırken bazı şeyleri göze almanız gerekiyor mesela alt dairede oturuyorsanız ve komşularınız size yukarıdan bakıyorlarsa şemsiyenizin üzerine sigara izmariti atabilir ve gölgeliğinizin üzerinde bir deliğe neden olabilir. Bunu yapmalarında ki amacı çok bilmesem de sene içerisinde karşılaştığımız vakalar gösteriyor ki alev almaz kumaştan yaptığımız şemsiyelerimiz alev alıp tamamı yanmasa da sigara izmariti 1 cm çapında bir deliğe neden olabiliyor.Bunun önüne geçmek mümkün olsa da bazı komşular sizin asabınızı bozacak şekilde uyarılara aldırmıyorlar.

Gelelim bir diğer konu olan yüksek şemsiye modellerimize bazı restaurant cafe müşterilerimiz dış alanına şemsiye koyarken üst komşularını fazla düşünmüyorlar karşılaştıkları ve genelde çözüm buldukları bu sorun genellikle şemsiyenin uzun yaptırılmasından kaynaklanıyor. (standarttı dışında)önerim şudur ki uzun şemsiye almadan önce komşunuzun görüntüsünü de düşünmenizdir. Empati yapın sizin manzaranızı şemsiye kapatsa siz ne yapardınız? hepimiz itiraz ederiz bu duruma e nasıl el şemsiyesi kullanmanın bir adabı varsa aynı şey bahçe şemsiyesi için de geçerli.

 

Akaydın Şemsiye Göktunç Akaydın

+90 539 653 40 80