Plaj Şemsiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaz aylarının yaklaştığı bu günlerde hepimiz şimdiden plaj keyfi yapmak adına planlar kurarız. Güneş, kum ve deniz üçlüsünün tadına varmak, eğlenceli vakit geçirmek için eksiklerimizi gözden geçiririz. Bu noktada ister istemez güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş şemsiyesi gibi çeşitli araçlara da ihtiyaç duyarız. 

Bedenimize D vitamini desteği sağlayan güneşin birçok olumlu etkisi olmasının yanında, günün belli saatlerinde cildimize ciddi zarar veren etkisi de bulunur. Bu nedenle özellikle plaj şemsiyesi edinmemiz büyük önem taşır. 

Uzun saatlerin geçirildiği plajlarda her açıdan ideal özelliklere sahip olan şemsiyelere yönelmemiz gerekir. Bu sayede güvenli olduğu kadar da konforlu bir plaj deneyimi elde etmemiz mümkün olur. Peki, plaj şemsiyesi veya deniz şemsiyesi seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir? 


Sıcak yaz günlerinde en çok sevilen aktivitelerin başında plaj keyfi yapmak gelir. Deniz, güneş ve kumun keyfine doyasıya varabilmek ise kaliteli ve kullanışlı bir plaj şemsiyesi kullanımıyla mümkün hale gelir. Peki, plaj şemsiyesi seçerken nelere dikkat edilmeli? Siz de bu sorunun cevabını arıyorsanız aşağıdaki detaylara özen göstermenizi tavsiye ederiz: 

 • Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden yapılmış seçeneklere yönelmek gerekir. 

 • Şemsiyeyi kaç kişinin kullanacağını belirlemek ve buna göre uygun ölçülere sahip tasarımları tercih etmek önemlidir. 

 • Güneş ışınlarını yansıtan ve güneşe, rüzgâr yanı sıra suya karşı da dayanıklılık gösteren modelleri tercih etmek faydalı olur. 

 • Şemsiyenin sabitleme şekline özen göstermek önemlidir. Kullanım alanına bağlı olarak kazık ya da bidon ile sabitlenen seçenekler arasından tercih yapılmalıdır. 


  Tüm bu detaylara dikkat ederek tercihini yaptığınız şemsiyeyi kullanırken kendi tarzınızı da ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun için özellikle kendi stilinizi yansıtan modern seçeneklerden yararlanmanız size avantaj sağlar. 

  Plaj Şemsiyesi Nedir?

  Şemsiye söz konusu olduğunda çok çeşitli araç gereçler aklımıza gelir. Genel olarak ilk anda yağmurdan korunmak adına tasarlanan şemsiyeler karşımıza çıksa da güneşin zararlı etkilerinden kaçınmamızı sağlayan plaj şemsiyeleri de bulunur. Bunlar, temel olarak bir sapın üzerine esnek tellerle gerilmiş su ve güneş geçirmez kumaştan oluşur. 

  Taşınabilir özellikte olan plaj şemsiyesi, plajda rahatlıkla kullanabileceğimiz şekilde tasarlanır ve minimal özellikte olmasına rağmen rüzgâra, suya, güneşe karşı oldukça dayanıklı olur. Kaliteli kumaşlardan ve paslanmaz tellerden yapılması ideal olan bu tarz şemsiyelerden edinerek güneşin en etkili olduğu anlarda bile keyifle plajın tadını çıkarmamız mümkün olur. 

  plaj şemsiyesi

  Plaj Şemsiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Plajların vazgeçilmez bir parçası haline gelen plaj şemsiyeleri arasından seçim yaparken birçok detaya özen gösterilmesi gerekir. Satın alma sürecinde özellikle şemsiyenin boyutu, sabitleme mekanizması ve kumaş kalitesi ön plana çıkar. Bu nedenle özellikle;

  • Şemsiyeyi kaç kişinin kullanacağı önemlidir ve buna göre boyut seçimi yapılır.

  • Güneş ışınlarını yansıtan ve dayanıklılık gösteren şemsiyelere yönelmek önemlidir. 

  • Kumsalda kullanılacak şemsiyelerin sabitleme şekline dikkat etmek gerekir. Kazık ya da bidon ile şemsiyenin sabitlenmesi sağlanır. Kumsalda kullanım için özellikle kazıklı modellere yönelmek doğru olur.  

  Tüm bu özelliklere dikkat ederek tercih edilen plaj şemsiyeleri sorunsuz bir kullanım imkânı sunar. Siz de yaz aylarına giriş yapmadan şemsiye ihtiyacınızı karşılayabilir, sıcak yaz günlerinin keyfine varabilirsiniz.

  Tüm plaj şemsiyesi modellerini inceleyebileceğiniz gibi sizin için seçtiğimiz modele buradan göz atabilirsiniz.

  Plaj Şemsiyesi Kumaşı Nasıl Olmalı?

  Plaj şemsiyesi alacağınız zaman özellikle ürünün kumaş yapısına özen göstermeniz ve plaj şemsiyesi kumaşı nasıl olmalı sorusunun cevabına uygun tercihler yapmanız gerekir. İdeal özelliklere sahip bir plaj şemsiyesi kumaşı uzun süre problemsiz kullanım olanağı sunar. Bu tür kumaşların ince yapıda olması ve güneş ışınlarını geçirmemesi önemlidir. Kaliteli ve kullanışlı olan kumaşlar sayesinde plajda keyifli vakit geçirmeniz mümkün olur. 

  Bu tür şemsiyeler sadece plajda değil; balkonda, bahçede ya da terasta da kullanılabilir. Bu nedenle rüzgâr ve yağmur geçirmeyen modellere yönelmek faydalı olur. Açık havada çay ya da kahve içmek, yemek yemek, pazar kahvaltılarının tadına varmak için ideal alanları sizlere sunan bu tür şemsiye modelleri, güneşin zararlı ve rahatsız edici ışınlarından korunmanıza olanak tanır. 

  Plaj Şemsiyesi Nasıl Kullanılır?

  Siz de plaj şemsiyesi nasıl kullanılır sorusunun cevabını merak ediyorsanız bu sürecin aslında oldukça kolay ve pratik olduğunu bilmeniz gerekir. Genel olarak zorlanmadan açıp kullanıma hazır hale getirebileceğiniz modellerin özellikleri ise kullanım alanına bağlı olarak değişir. Bu durum kullanım sürecinin de farklılaşmasına neden olabilir. 

  Örneğin; kumsalda kullanacağınız modellerde şemsiye kazığının olması gerekir. Bu kazığı ıslak kuma delik açarak sağlamanız ve yine ıslak kumla etrafını doldurarak sabitlemeniz gerekir. Teras, bahçe ya da balkon gibi alanlarda şemsiye kullanacaksanız bidonlu modellere yönelerek kullanımı basitleştirebilir, dilediğiniz gibi şemsiyenin yönünü belirleyebilirsiniz. Kullanım alanınıza göre uygun plaj şemsiyeleri arasından seçim yaparak ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize yanıt veren seçeneklerin sahibi olabilirsiniz. 

  Plaj Şemsiyesi Nasıl Katlanır?

  Dikkat çeken bir diğer konu ise plaj şemsiyesi nasıl katlanır sorusunun cevabıdır. Düşünülenin aksine oldukça rahat bir şekilde katlanabilir özellikte olan küçük ve büyük plaj şemsiyesi modelleri mevcuttur. Bunların pratik bir şekilde çalışan mekanizmaları bulunur. Bu sayede kolaylıkla katlanan bu ürünler, zahmetsizce taşınabilir hale gelir. 

  Farklı boyutlarda ve özelliklerde olmasına rağmen pratik şekilde katlanan modellerin kullanımı konforlu olur. En az kurulumu kadar basit olan katlama süreci sizi zorlamaz ve yormaz. Dilediğiniz zaman katlayıp taşıyabilir ve başka herhangi bir yerde yine açıp kullanabilirsiniz. Terasta, bahçede ya da balkonda kullanacağınız modelleri de rüzgârdan uçmaması ya da fazla alan kaplamaması adına da istediğiniz zaman katlayarak muhafaza edebilirsiniz. 

  En İyi Plaj Şemsiyesi Nasıl Anlaşılır? 

  Hem kurumsal hem de bireysel olarak yaygın şekilde kullanılan plaj şemsiyesine ihtiyacı olan kişiler, en iyi plaj şemsiyesi nasıl anlaşılır sorusunun cevabını merak eder. Siz de kaliteli ve güvenilir plaj şemsiyesi satın almak istiyorsanız saygın markaların özenle tasarladığı seçeneklere yönelebilirsiniz. Böylece üstün kaliteyi elde edebilir ve uzun yıllar boyunca sorunsuz bir kullanım imkânı bulabilirsiniz. 

  Sadece plajlarda değil; bahçe, teras gibi alanlarda da aktif bir şekilde kullanılan bu ürünlerin özellikle kumaşına özen gösterilmesi gerekir. Su geçirmeyen ve güneş ışınlarına karşı dirençli olan seçenekler beğeni toplar. Konforlu bir kullanım için şemsiyenin ölçülerinin doğru olması da büyük önem taşır. Kullanım alanına göre seçim yaparak ihtiyaçlarınıza uygun modellerin sahibi olabilirsiniz. 

  Kumsalda Plaj Şemsiyeleri Nasıl Sabitlenir? 

  Kumsalda plaj şemsiyeleri ve sahil şemsiyesi nasıl sabitlenir, sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Kumsalda denizin ve güneşin keyfini doyasıya yaşamak isteyen kişilerin ister istemez güneşin zararlı ışınlarından cildini korumak için kaliteli ve güvenilir plaj şemsiyelerine sahip olması gerekir. Bu aşamada kumsalda şemsiyenin kolaylıkla sabitlenmesi de büyük önem taşır. Özenle tasarlanmış olan plaj şemsiyesi boyu ne olursa olsun zahmetsizce sabitlenebilir. 

  Taşıması ve kapanması da pratik olan bu tarz üstün kalitedeki şemsiyelerin kumsalda kolaylıkla kurulabilmesi ve sabitlenebilmesi için kazıkları bulunur. Bu kazıkla ıslak kumda delik açılır ve şemsiye buraya yerleştirilir. Ardından yine ıslak kumla deliğin etrafı kapatılır. Çimento gibi özellik gösteren ıslak kum, şemsiyenin yıkılmasının ve uçmasının önüne geçer. 

  Kamp Aktivitelerine Uygun Plaj Şemsiyesi Önerileri

  Siz de kumsalda ya da evinizin bahçesinde, terasında veya balkonunda güneşin zararlı ışınlarından korunarak konforlu vakit geçirmenin yanı sıra outdoor aktivitelere de katılmak istiyorsanız kamp aktivitelerine uygun plaj şemsiyesi önerilerine göz atabilirsiniz. Kullanım amacınıza göre şemsiye özelliklerini belirleyebilir ve ihtiyaçlarınıza yanıt veren seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. 

  Farklı boyutlarda üretilen seçenekler arasında özellikle plaj şemsiyesi 200 cm’lik tasarımlar ön plana çıkar. Şemsiyenin boyutuna, kumaş kalitesine ve sabitleme mekanizmasının yapısına dikkat ederek tercihinizi yapabilir, her açıdan sizi destekleyen bu ürünlerle kamp aktivitelerinin tadına varabilirsiniz.


  +90 539 653 40 80