Plaj Şemsiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaz aylarının yaklaştığı bu günlerde hepimiz şimdiden plaj keyfi yapmak adına planlar kurarız. Güneş, kum ve deniz üçlüsünün tadına varmak, eğlenceli vakit geçirmek için eksiklerimizi gözden geçiririz. Bu noktada ister istemez güneşin zararlı ışınlarından korunmak için çeşitli araçlara da ihtiyaç duyarız. 

Bedenimize D vitamini desteği sağlayan güneşin birçok olumlu etkisi olmasının yanında, günün belli saatlerinde cildimize ciddi zarar veren etkisi de bulunur. Bu nedenle özellikle plaj şemsiyesi edinmemiz büyük önem taşır. 

Uzun saatlerin geçirildiği plajlarda her açıdan ideal özelliklere sahip olan şemsiyelere yönelmemiz gerekir. Bu sayede güvenli olduğu kadar da konforlu bir plaj deneyimi elde etmemiz mümkün olur. Peki, plaj şemsiyesi seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir? 

plaj şemsiyesi

Plaj Şemsiyesi Nedir?

Şemsiye söz konusu olduğunda çok çeşitli araç gereçler aklımıza gelir. Genel olarak ilk anda yağmurdan korunmak adına tasarlanan şemsiyeler karşımıza çıksa da güneşin zararlı etkilerinden kaçınmamızı sağlayan plaj şemsiyeleri de bulunur. Bunlar, temel olarak bir sapın üzerine esnek tellerle gerilmiş su ve güneş geçirmez kumaştan oluşur. 

Taşınabilir özellikte olan plaj şemsiyesi, plajda rahatlıkla kullanabileceğimiz şekilde tasarlanır ve minimal özellikte olmasına rağmen rüzgâra, suya, güneşe karşı oldukça dayanıklı olur. Kaliteli kumaşlardan ve paslanmaz tellerden yapılması ideal olan bu tarz şemsiyelerden edinerek güneşin en etkili olduğu anlarda bile keyifle plajın tadını çıkarmamız mümkün olur. 

Plaj Şemsiyesi Modelleri

Plaj şemsiyesi modelleri birbirleriyle benzer görünüme sahip olmasına rağmen oldukça zengin bir model yelpazesine sahiptir. Ayrıca bu tarz ürünlerin malzeme kalitesi, dayanıklılığı, kullanım kolaylığı da değişiklik gösterir. 

Farklı renklerde ve modellerde tasarlanarak her ihtiyaca ve bütçeye uygun seçenekler sunan plaj şemsiyelerinin boyutları da farklılaşabilir. Bu ürünlerin sabitleme şekilleri de çeşitlilik gösterir. Bu nedenle satın alma sürecinde nasıl bir model tercih edeceğimize karar vermemiz ve buna göre araştırma yapmamız doğru olur. 

Genel olarak dairesel kesime sahip modeller yoğun ilgi görür. Bununla birlikte farklılık arayanlar için köşeli tasarıma sahip seçenekler de bulunur. Kaliteli ve güvenilir malzemelerden özenle tasarlanmış olan modellere yönelerek konforlu ve güvenli bir deneyim elde edilir. Ayrıca uzun ömürlü kullanım imkânı da ortaya çıkar. 

plaj şemsiyesi

Plaj Şemsiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Plajların vazgeçilmez bir parçası haline gelen plaj şemsiyeleri arasından seçim yaparken birçok detaya özen gösterilmesi gerekir. Satın alma sürecinde özellikle şemsiyenin boyutu, sabitleme mekanizması ve kumaş kalitesi ön plana çıkar. Bu nedenle özellikle;

  • Şemsiyeyi kaç kişinin kullanacağı önemlidir ve buna göre boyut seçimi yapılır.

  • Güneş ışınlarını yansıtan ve dayanıklılık gösteren şemsiyelere yönelmek önemlidir. 

  • Kumsalda kullanılacak şemsiyelerin sabitleme şekline dikkat etmek gerekir. Kazık ya da bidon ile şemsiyenin sabitlenmesi sağlanır. Kumsalda kullanım için özellikle kazıklı modellere yönelmek doğru olur.  

Tüm bu özelliklere dikkat ederek tercih edilen plaj şemsiyeleri sorunsuz bir kullanım imkânı sunar. Siz de yaz aylarına giriş yapmadan şemsiye ihtiyacınızı karşılayabilir, sıcak yaz günlerinin keyfine varabilirsiniz.

Tüm plaj şemsiyesi modellerini inceleyebileceğiniz gibi sizin için seçtiğimiz modele buradan göz atabilirsiniz.


+90 (532) 152 09 59