MEMNUN MÜŞTERİ GÖRÜŞLERİ

Şemsiye ile ilgili başımdan geçen güzel bir anıyı sizlerle paylaşmak isterim. Geçtiğimiz yaz Avrupa’nın çeşitli şehirlerine, kültür amaçlı seyehatlerde bulunmaktaydım. Sıra Avrupa’nın en güneşli şehirlerinden biri olan Barcelona’ya gelmişti. Seyehatimin en güzel ancak en sıcak  günleri başlamıştı.

Yeni bir şehirde olmanın heyecanıyla sabahın erken saatlerinde uyanmış, ünlü mimar Antoni Gaudi’nin eserlerini tek tek gezmekteydim. Her yapı bir diğerinden daha güzel ve farklıydı. Şehrin tarihi dokusu, düzeni ve insanların sıcaklığı beni çok etkilemişti.

Sırada Barcelona’nın ünlü plajı Barceloneta’yı ziyaret etmek vardı. Plaja vardığımda, çok büyük bir  kalabalığın olduğunu gördüm. Bu sıcak günde kimileri güzel denizin tadını çıkarırken, kimileri de şemsiyelerinin altında dinlenmeyi tercih etmişti.

Zaman geçtikçe hava daha fazla ısınıyor, hava ısındıkça bu güzel şehri gezmek zorlaşıyordu. Benim gibi sıcaktan bunalmış insanlar, soluklanmak için gölgelere akın ediyordu. Uzun bir yürüyüş sonunda, Las Ramblas caddesinde, renkli şemsiyeleri olan bir cafeye oturdum.

Bir nebze olsun serinlemek için soğuk bir içecek siparişi verdim. Siparişimi verdikten sonra beni çok mutlu eden bir ayrıntıyı farkettim. Bu güneşli günde, altında oturup serinlememi sağlayan şemsiyeler Türkiye’den ithal edilmiş, Akaydın Şemsiye ürünleriydi.

Bu tatlı tesadüf ile kendimi daha da serinlemiş ve mutlu hissetmiştim.

Ufuk Demirtaş  www.erimmutfak.com