Bahçe Şemsiyesi

Bahçe Şemsiyesi  Dış ortamda yağmur ve ısı kontrolünün en yaygın yolu gölgeleme ile olmaktadır. İngilizler bu gölgeleme aletini ‘bahçe parasolü (garden parasol)’ veya Amerikalılar “bahçe şemsiyesi (garden umbrella)’ olarak adlandırmışdır.

Bu şemsiyeler ya toprağa saplanarak veya altlarına su bidonu veya mermer konularak sabitlenmiştir. Genelde ufak tekerlekle donanmış olup istenilen yönde hareket ettirilebilir. Üst gövde kumaşı sabitleyen açılıp kapanabilen kollardan oluşmuştur. Soğuk havalarda ısıtma cihazını kombine ederek kışın da kullanımı mümkün olmuştur.

Malzeme olarak tente genelde su geçirmez akrilik kumaş olup gövde başlarda ahşaptı.

Zamanla korozyona karşı daha güvenilir olan demir ile yer değiştirmiştir. Fakat modern uygulamalarda elektrostatik boyanmış alüminyum tercih edilmektedir. Kanat boyları 1.5 metreden başlayıp 5 metreye kadar uzanmaktadır.

Akaydın Şemsiye SUNCOOL markası ile Türkiye’de tamamen yerli üretim ile bu dev bahçe şemsiyelerini üretmektedir. Bahçe şemsiyesi her türlü bahçeye uygundur örneğin villa bahçesi, bağ bahçesi, konut bahçesi, apartman bahçesi, teras bahçesi gibi.

Bahçe Şemsiyesi Fiyatları

Özellikleri arasında rüzgara mukavemet kolay açılır kapanma, solmaz kumaş özelliği, mermer kaidesi,rüzgaru tahliye sistemi bacası ile kendisini farklılaştırmıştır.

Bahçe Şemsiyesi Özellikleri

Bahçe Şemsiyesi böyle somut faydalar elde etmeyi amaçlayan kullanımları dışında başka kullanım amaçları da vardır. Dekoratif amaçlı kullanım bunlardan biridir. Her işletmenin kendine özgü bir dekorasyonu ve mimari tasarımı vardır. Bu mimari tasarım iç ve dış mekanlarda tutarlı ve dengeli olmalıdır. İç mekan düzenlemesini; masalar, sandalye ve koltuklar, masa üzeri aksesuarları, duvar aksesuarları ve aydınlatmalar oluştururken dış mekanlarda bu unsurlara şemsiyeler de eklenir. Şemsiyelerimiz genelde toz boyalıdır yani statik boya diye tabir ettiğimiz boyadandır. Dış mekan düzenlemesinde şemsiyeler dekorasyona önemli ölçüde etki eder. İşletmenin seçtiği renk ve tasarıma uyumlu olarak tercih edilebilen şemsiyeler dekorasyondaki tamamlayıcı unsurlardandır. Tercih edilen renk ve modele göre şemsiye ile dış mekanlara aydınlık ve ferah bir hava yaratmak mümkündür. Ancak  yanlış tercihler sonucu dış mekanlar dar ve bunaltıcı bir hal de alabilir. bir mekanın açık alanlarını yazın güneşten korur.

Bahçe Şemsiyesi sayesinde müşteriler dış mekanlarda gölgede oturabilir, yaz sıcağından korunabilir. Yağmur ve kar yağışının görüldüğü kış ayları içinse bu durum yağıştan korunma amaçlı olarak kullanıma dönüşür. Dış mekanında şemsiye bulunmayan işletmeler gerek tütün ürünleri kullanan müşteriler açısından, gerekse hava koşullarından korunmak isteyenler tarafından tercih edilmez.